Colgate-Palmolive
9 Colgate-Palmolive çalışanı 105 soru cevapladı.

Şirket Anlatımları

Sales Management Trainee
Sabah erkenden kalkıp buraya geliyorsunuz ve burada bir iş yapıyorsunuz. Bu yüzden bu ortamın çekici olması lazım. Beni de buraya çeken şey, bu sıcak ortam diyebilirim. Her ne kadar işler stresli olsa da bunları ekibimle birlikte aşabiliyorum. Çünkü biliyorum ki ben ne kadar zorlanırsam zorlanayım, arkamda beni itecek ekip arkadaşlarım var. Bu sayede ben de işe hevesle geliyorum.
Sales Management Trainee
Burada oldukça global bir ortam var ve bu durum bize farklı perspektifler katıyor. Herkesin çok sıcak bir şekilde birbiriyle iletişim halinde olması, direktörlerin ve genel müdürlerin ulaşılabilir olması, insanların rahat bir şekilde konuşabilmesi çok güzel bir şey. Ayrıca MT Programı olarak Work Shadowing etkinliğimiz var. Bu etkinlikte Genel Müdür ile 3 saat geçiriyoruz. Açıkçası ben bu uygulamayı daha önce başka bir yerde görmemiştim. Bu etkinlikte benim size anlattığım gibi, Genel Müdür de gün içinde neler yaptığını bize anlattı. Bunun dışında Lunch and Learn etkinliklerimiz var. Bu yüzden iletişim ve adaptasyon konusunda sıkıntı çekmiyorum. Yaptığım işlerde de istediğim gibi soru sorabiliyorum. Bu yüzden Colgate, kişisel gelişim açısından oldukça faydalı. Ayrıca internet üzerinden gelen testleri çözerek de eğitimler alıyoruz. Hatta işe ilk başladığımda ilk dönemlerim hep eğitimlerle geçti. O sırada da çok şey öğreneceğimi fark ettim.
Sales Management Trainee
Her gün farklı geçiyor. Bazen tüm gün toplantılar oluyor. Toplantılar harici yapmam gereken raporlamalar veya işlemler varsa onları tamamlıyorum. Yaptığımız işler grup işleri olduğu için genelde toplantı yaparak günümüzü geçiyoruz.
Sales Management Trainee
Ben bir şeye ne kadar çok hazırlanırsam o kadar da üzerimde sorumluluk hissederek daha zorlanıyorum. Benim için neleri anlatmam gerektiğini bilmem yeterliydi ve bu yüzden belli bir stratejim yoktu açıkçası. Böylesi bence daha rahat çünkü mülakatta o sorular gelmediğinde telaşa kapılabiliyorsunuz. Ben bu stresi kendimce bu şekilde yönetiyorum.
Sales Management Trainee
Mülakatlar yetkinlik bazlıydı. Takım liderleri bilmek istedikleri soruları yönelttiler. Daha önceki deneyimlerimi sordular ve yaptığım projelerle ilgili konuştuk. Mülakatlar oldukça rahat geçti ve kendimi iyi ifade ettiğimi düşünüyorum ve bu ortamı şu anda birlikte çalıştığım takım liderlerimin yarattığını düşünüyorum. Bu anlamda Colgate’le mülakat sıkıntılı geçmiyor.
Sales Management Trainee
Jobs.Colgate.com adında bir kariyer sitemiz var. Ben de buradan başvuru yaptıktan sonra telefon mülakatı için arandım. Sonrasında Case Study için çağrıldım ve daha sonra takım liderleriyle birlikte bireysel olarak iki mülakat daha yaptık. Ardından Genel Müdür ve CEO’muzla birlikte olan mülakatım sonucunda da teklif alarak işe başladım.
Sales Management Trainee
Daha önce staj yaptığım firmadan sonra iş aramaya başladım. O süre zarfında kariyer sitesinden Colgate’in Management Trainee ilanı mail olarak geldi. Sonrasında şirketi araştırmaya başladım ve bu firmada çalışan kişilerden bilgi toplamaya çalıştım. Bunun sonucunda Colgate’in çalışanlarına değer veren bir şirket olduğunu öğrendim. Ürünlerini zaten ben de kullanıyorum. Kişisel gelişimim açısından güzel bir deneyim olacağını düşünerek başvurdum.
Sales Management Trainee
MT olmak için, analitik düşünmek ve iyi iletişim şarttır. Çünkü birçok farklı departmanla çalışıyoruz. Oluşan sorunları çözebilmek için ofis içinde bazı programlar kullanmak gerekebiliyor. Bunları da analitik düşünme yoluyla süreci hızlandırarak çözebiliyoruz. Tüm bu süreçleri iyi yönetebilmek için de bu iki faktör çok önemlidir.
Sales Management Trainee
Şu anda şirketteki kariyerimin henüz başındayım. Buna rağmen burada bana birçok sorumluluk veriliyor ve bu durum bazen soru sormama neden oluyor. Bu durumu, bana balık vermelerinden ziyade balık tutmayı öğretmeleri şeklinde yorumluyorum ve gerçekten bir sonraki gün bu görevi neden verdiklerini, neden gerekli olduğunu anlıyorum. Kendimi geliştirdiğimi çok canlı bir şekilde görebiliyorum. 2 aylık kısa bir süreç içinde bile geriye dönüp baktığımda kişisel gelişimimdeki farkı gözlemleyebiliyorum.
Sales Management Trainee
Satış alanının dinamikleri çok canlı ve sürekli güncel kalmanızı gerektiren bir sektör. Bir problem olduğunda bunu çözmeniz, iş bitirici bir yapıda olmanız, sürekli canlı olup bir yerdeki bilgiyi başka bir bilgiyle tamamlayıp o problemi en kısa sürede çözmeniz gerekiyor. Burada birçok departmanla birlikte koordine bir şekilde çalışıyorsunuz. Günün sonunda yaptığınız işin sonuçlarını alarak kendinizi motive edebiliyorsunuz. Bu sayede ben de motive olarak işimde mutlu bir şekilde çalışıyorum.